ورق سیلیکون نسوز

  ورق نسوز سیلیکون یکی از شاخه های سیلیکون رابر یا همان لاستیک سیلیکون است که یکی از مهم ترین و پرکاربردترین محصول سیلیکونی موجود در بازار در صنایع مختلف است.

  ورق نسوز سیلیکون (ُSilicone Rubber Sheet) که عده ای از افراد به آن رابر سیلیکون و یا لاستیک نسوز سیلیکون می گویند؛ یکی از مهترین و پرکاربرد ترین محصولات سیلیکونی موجود در صنعت مواد دیر گداز می باشد. این محصول حاصل زحمات بسیاری از افراد در کل دنیا بوده تا فراورده ای بسازند که بتواند گرما و حرارت بالا را به خوبی تحمل کند . ورق نسوز سیلیکون از دسته و خانواده پلیمر می باشد . متریال اصلی این ورق نسوز از ترکیب اتم های سیلیسیم و اکسیژن می باشد . همین ساختار و ترکیب مولکولی موجب تحمل فشار و حرارت بیشتر نسبت به دیگر مواد آلی می شود. تحمل حرارتی ورق نسوز سیلیکون تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد می باشد. البته این میزان تحمل دما در حالت غیر مستقیم تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد نیز اندازه گیری شده است. البته رابر سیلیکون در دمای منفی ۵۵ درجه سانتیگراد نیز به خوبی به کار خود ادامه داده و از عهده وظایفی که به این محصول مدرن سپرده اید بر می آید. مقاومت در برابر الکتریسیته، مقاومت حرارتی و شیمیایی در برابر انواع حلال ها و اسید های رقیق، حفظ ساختار و ویژگی های شاخص در برابر عواملی مخرب مانند : روغن ها، آب و هوا، ازن، نور خورشید و اکسیداسیون و همچنین مقاومت کششی بسیار مناسب از مهمترین ویژگی های ورق سیلیکون که باعث استفاده روز افزون از این فرآورده شده است؛ می باشد. مهمترین ویژگی ورق نسوز سیلیکون ،کسب مجوز و گرید بهداشتی (A) اروپا می باشد. این مجوز بدین معناست که شما از لاستیک سیلیکون می توانید در محیط های بهداشتی استفاده کنید و یا به عبارت دیگر لاستیک سیلیکون تنها لاستیک موجود در بازار است که مجوز استفاده در مراکز بهداشتی مانند بیمارستان، کارخانه های تولید مواد غذایی و یا حتی محیطی مثل آشپزخانه را دارا می باشد. حتما باید دریافته باشید که کاربرد های این محصول بسیار زیاد است اما در این صفحه به چند مورد از مهمترین این کاربرد ها اشاره می کنیم :

  • مورد استفاده در صنایع غذایی ، خودرو سازی ، هوافضا ، ریخته گری
  • کاربردی در صنعت سرامیک سازی ، مدل سازی آرایشی بهداشتی ، صنعت طلاکوبی
  • استفاده به عنوان محصول در زمینه آب بندی
  • مورد استفاده به عنوان تولید واشرهای بهداشتی
  • استفاده به عنوان عایق الکتریکی
  • ساخت قالب های عمومی

  نوار نقاله بهداشتی :

  ورق نسوز سیلیکون در ضخامت های مختلف از ۰٫۵ میلیمتر تا ۲۰ میلیمتر و در عرض های ۱۰۰ و ۱۲۰ و ۱۵۰ سانتیمتر عرضه و تولید می شود. تولید این محصول به طور انبوه توسط کشور های: چین، کره، آلمان و هند صورت می گیرد اما بهترین این کشور ها در زمینه تولید ورق های سیلیکون مرغوب و با کیفیت آلمان می باشد. ورق سیلیکونی آلمانی در بازار بسیار معروف و البته کمی گران است.

  شیلنگ سیلیکونی اسفنجی :

  تولید شیلنگ سیلیکونی اسفنجی در اندازه های مختلف، دارای انعطاف پذیری بالا و تحمل دمای زیاد است که از انواع شیلنگ سیلیکونی (Silicone Hose) می باشد

  شیلنگ سیلیکونی در صنایع پزشکی، آزمایشگاهی و غذایی استفاده گسترده ای دارند. این محصولات از سیلیکون ۱۰۰% خالص تهیه می شوند. از عمده کاربرد شیلنگ های سیلیکونی برای انتقال سیالات و یا وکیوم می توان نام برد. نداشتن بو و مزه، غیر سمی بودن در کنار سایر خواص سیلیکون از مهمترین مزایای برای کاربرد در صنایع فوق می باشد. این شیلنگ ها در سختی های مختلف و همچنین با خاصیت تاخیر انداز شعله – Flame Retardant – قابلیت تولید دارند. شیلنگ های سیلیکونی مستقیما در محدوده وسیعی از برنامه های کاربردی از جمله کامیون ها، اتوبوس ها، ماشین های با کارایی بالا، فرمول ۱، مسابقات اتومبیل رانی جهانی و مسابقات اتومبیل رانی استفاده می شود. شیلنگ سیلیکونی استحکام کششی خوبی دارند مقاومتش در برابر پارگی در طولهای مختلف زیاد بوده که این ویژگی آن را از شیلنگ های لاستیکی معمولی متمایز میسازد . دامنه کاری آن ها بسیار وسیع بوده و دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشند. این محصولات در دما های بسیار بالا تر از دمای محل زندگی میکروب ها و قارچ ها مقاومت نشان داده و به همین دلیل در ساخت تجهیزات پزشکی پر کاربرد می باشند. شیلنگ سیلیکونی تقویت شده پلی استر بیشتر در برنامه های رادیاتور و خنک کننده یافت می شود. هر شخصی میتواند به راحتی هر اندازه به طول مورد نیاز برش بدهد.